Meşrutiyet Mah, Yüksel Cad, Konur 2 Sok, No:28/1 ÇANKAYA - ANKARA
trende

Sabah Gazetesi

Anasayfa » Sabah Gazetesi

Özel dedektife “Arılarımı bulun” diyen bile çıkıyor.

13 Ağustos 2007 Sabah Gazetesi Özel Dedektiflik ve Araştırma Bürosu Röportajı.

Tarihinde ilk özel dedektif sayılan François Vidocq’tan bu yana Batı’da yaklaşık iki yüzyıllık geçmişi bulunan özel dedektiflik kurumu, son on yıldır da “Türk usulü” suçla tanıştı.

Sayıları yüzü bulan özel dedektifler, yasaları çıkmamış olsa da işin niteliğine göre 3 bin ile 30 bin YTL karşılığında müşterilerine hizmet veriyor.

Özel dedektiflerden kaçan arılarını bulmasını isteyen de oluyor, Marmara Denizi’nin ortasında kaçamak yapan sevgilisini takip etmesini isteyen de…

Alp: “Bir sanatçı, sevgilisini Marmara’nın ortasında basmamızı istedi”

MAGAZİN dünyasından ünlü bir isim, sanatçı bir hanımefendi, partnerini takip ettirmek istedi. Adam kendisini aldatıyormuş. Boğazdan motora biniyorlarmış, Marmara’nın ortasına gidiyorlarmış, orada baş başa saatlerce kalıyorlarmış kaçak sevgilisiyle… Bunun istihbaratını almış. “Bana bunu ispatlayın” diyor bize.

“Hanımefendi” dedim “Ben dalgıç değilim ki yüzeyim, Marmara’nın ortasında göz göre göre bir tekneye nasıl takibe alayım!” Biz ancak kendimizi kamufle edebileceğimiz işler alabiliriz. Erkekliğin yüzde 99’u kaçmaksa yüzde biri de saklanmaktır. Dedektiflik işinde bunun terli geçerli. Saklanacaksın. Deşifre olursan da kaçacaksın.

“Zengin aile kızını lahmacuncuya vermek istemedi”

ALMANYA’DAN bir müşteri bizi bulmuş. Kızları buradan bir çocukla evlenmek istiyor. Çocuk lahmacuncuda komilik yapıyor. Alt gelir tabakasına mensup biri. Almancı aile de çocuğun, kızla parası için evlenmek istediğini düşünüyor. Araştırma yaptık. Çocuk kızı hakikaten seviyor mu sev­miyor mu bilemeyiz ama çok borçlu çıktı. Söyledik, sonra ne yaptılar bilmiyorum. Ama aile engellemek istiyordu.

ÖZEL DEDEKTİFLİK ve ARAŞTIRMA BÜROSU KURUMSAL & BİREYSEL PROFESYONEL DEDEKTİFLİK ÇÖZÜMLERİ.
eş takibi dedektiflik bürosu özel dedektif dedektif antalya dedektif